Odhad ceny nemovitosti zdarma

Jedná se o BYT nebo DŮM?

Odhad ceny nemovitosti

Přemýšlíte o prodeji nemovitosti, ale ještě nevíte, kolik by jste si měli za prodej říct? Stanovení optimální ceny je jedna z nejzásadnějších podmínek výhodného prodeje nemovitosti. 

Postup většiny realitních kanceláří je stanovení tržní ceny na základě nabídek na inzertních serverech, najdou několik podobných nabídek, nabídkovou cenu sníží o 5 až 10%, protože vědí, že většina nabídkových cen na inzertních serverech je nadhodnocených, vypočítají aritmetický průměr a výsledek označí za tržní cenu Vaší nemovitosti.

Náš odhad je přesnější, její výši zjišťujeme z co nejpodobnějších dat o reálných prodejích nemovitostí ve stejné lokalitě, realizovaných v nedávné době.

Zdrojem těchto dat je katastr nemovitostí, kde jsou uchovány veškeré informace o cenách prodaných nemovitostí. Díky tomu, že si k těmto datům platím přístup, disponuji databází všech cen prodejů v České republice.

Ovšem každá nemovitost má specifika, která mají jiný vliv na její hodnotu, například při posuzování ceny bytu, musíme vzít taky v úvahu: 

Jedná se o cihlovou novostavbu anebo panelový byt?

Je dům po rekonstrukci a zateplen anebo před rekonstrukcí?

Je byt v osobním vlastnictví anebo v družstevním nebo s.r.o.?

Je stav bytu po rekonstrukci anebo před?

Má byt krásný výhled do zeleně anebo má nehezký nebo žádný výhled?

Patří k bytu garáž nebo parkovací stání?

Byt se nachází v tichém klidném místě anebo při rušné ulici či problémové čtvrti?

V bytě jsou nízké měsíční poplatky anebo má byt vysoké provozní náklady?

Byt je v blízkosti občanské vybavenosti a MHD anebo ne? .. atd,.

Každá z těchto zkutečností bude mít jiný vliv na cenu bytu. Dále také záleží, jestli je prodávající ochoten čekat na kupce několik měsíců anebo chce prodat co nejrychleji.