Gustav Rötling - realitní makléř pro Prahu a Berounsko

Kdo jsem?

Prodejem nemovitostí posedlý realitní makléř s 15 letou praxí a autor e-booku „7 kroků pro výhodný a bezpečný prodej nemovitosti“.

Pomáhám svým klientům prodávat nemovitosti tak, aby prodali výhodně a bezpečně. Zpracovávám taky odhady nemovitostí online, které jsou pro majitelé zdarma.

Specializuji se na prodej a pronájem nemovitostí v Praze, Praze západ a Berounsku. Svým klientům jsem pomohl úspěšně zrealizovat přes 200 realitních obchodů.

V současné době působím v realitní kanceláři Probe Reality.

 

 

Můj příběh

Po absolvování vysoké školy ČVUT jsem pracoval jako projektant vzduchotechnických jednotek.

Bohužel po pár měsících mi projektování zevšednělo a začal jsem cítit, že mne technická pozice vnitřně nenaplňuje.

Byl to pro mě šok!

Totiž na vysoké škole jsem neměl problém se studiem technických předmětů ( dokonce mě některé i bavili ), ovšem tyto znalosti pak používat den co den v praxi, bylo něco jiného - holt, nikdo není dokonalý. 

A tak jsem se začal ohlížet po pracovní činnosti orientované více na práci s lidmi

Když mne v roce 2005 oslovil známí a majitel realitní kanceláře s nabídkou pozice realitního makléře, rozhodl jsem se to risknout a jeho nabídku jsem přijal.

Začátky ale nebyly lehké. Jako inženýr jsem byl nastaven pracovat hlavně s čísly. Po večerech jsem proto začal studovat literaturu zaměřenou na psychologii vyjednávání či typologii osobností a objednal jsem si několik realitních e-kurzů (tehdy ještě jenom v angličtině).

Po třech měsících jsem měl první prodej bytu a postupně se mi začalo dařit. Nakonec se mi v prvním roce realitní činnosti podařilo zrealizovat 11 prodejů a 9 pronájmů a od roku 2005 jsem pomohl klientům úspěšně zrealizovat přes 200 obchodů. 

Již v začátcích jsem si ale uvědomil důležitou věc → vždy, když jsem se přihlásil na vzdělávací realitní e-kurz, nebo se jinak aktivně samovzdělával, tak mne realitní činnost více bavila a lidé to na mně poznali.

Proto v samovzdělávání neustále pokračuji, sleduji vývoj cen nemovitostí a hypoték, marketingové trendy, změny a doporučení v kupních a nájemních smlouvách atd., tak, abych klientům co nejlépe pomohl při prodeji a pronájmu jejich nemovitosti.