RADY A TIPY, JAK PRODAT NEMOVITOST ZA NEJLEPŠÍ CENU, RYCHLE A BEZPEČNĚ

Realitní trh 2018, vývoj cen

25.1. 2018 Gustav Rötling

Od začátku nového roku se mne už mnoho klientů ptalo, jak předpokládám vývoj cen nemovitostí na rok 2018. Podle mého názoru ceny bytů a domů v příštím roce nadále porostou a očekávám růst cen nemovitostí v průměru o 5 procent. Neočekávám tedy tak velký růst cen jako tomu bylo v roce 2016 a v první polovině roku 2017.

Pokračující růst cen nemovitostí je patrný souhrnem těchto skutečností:

  • na rok 2018 se v České republice pořád předpokládá mírný ekonomický růst
  • počet zájemců o koupi je vyšší, než počet nabízených nemovitostí
  • opatření ČNB na zvyšování úrokových sazeb sice mohou částečně přibrzdit růst cen nemovitostí, ovšem v období ekonomického růstu a prosperity žádná opatření bank nezastaví snahu především mladých lidí se stěhovat za prací, speciálně do větších metropolí s lepším výběrem pracovních míst
  • i kdyby se opatřením ČNB úrokové sazby u hypotečních úvěrů vrátili ke 3-4%, stále se bude jednat o průměrnou sazbu za posledních 13 let a nezastaví to růst cen nemovitostí

Zlom a pokles cen nemovitostí začne až v období, kdy začne růst nezaměstnanost a platy začnou stagnovat. Tento stav se na rok 2018 nepředpokládá a dle některých prognóz o vývoji české ekonomiky, by tento stav mohl začít nejdřív v roce 2020.

Gustav Rötling
Prodejem nemovitostí posedlý realitní makléř s 12ti letou praxí a s vášní pro online marketing. Autor e-booku „7 kroků pro výhodný a rychlý prodej nemovitosti“. Pomáhá svým klientům prodávat nemovitosti tak, aby prodali výhodně a v krátké době. Zpracovává taky odhady nemovitostí online, které jsou pro majitelé zdarma.

Odhad ceny bytu zdarma

  1.  Klikněte na tlačítko "Získat odhad zdarma".
  2.  Do formuláře vepište požadované údaje.
  3.  Odešlete formulář ke zpracování.
  4.  Do jednoho pracovního dne vám report s prodejní cenou pošlu na e-mail.

Chci prodat nemovitost za nejlepší cenu, rychle a bezpečně

Pokud uvažujete o prodeji nemovitosti a chcete prodat za nejlepší cenu, rychle a bezpečně, tak vyplňte tento krátký formulář. Brzy se vám ozvu.

      Vaše osobní údaje budu zpracovávat v souladu se zásadami zpracování osobních údajů.