PRODEJTE NEMOVITOST ZA NEJLEPŠÍ CENU, RYCHLE A BEZPEČNĚ, POMOHU VÁM

PRODEJTE VÝHODNĚ A V KRÁTKÉ DOBĚ

VÝHODNĚ PRODÁM VAŠI NEMOVITOST DO 3 MĚSÍCŮ

Prodej nemovitosti

je náročnou obchodní transakcí, složenou z několika procesních kroků, které je pro úspěšný prodej potřeba správně dodržet. Máte-li v úmyslu prodejem nemovitosti získat tu nejlepší cenu, potom si zdarma stáhněte e-book 7 kroků pro výhodný a rychlý prodej nemovitosti. V článku se dozvíte know-how prodeje nemovitosti a čemu předejít, abyste i vy prodali za nejlepší cenu a v krátké době.

Přečtěte si 6 důležitých doporučení pro výhodný a rychlý prodej nemovitosti

Prodej nemovitosti si řešíte sami? Jestli s prodejem nemáte zkušenosti a máte v úmyslu získat tu nejlepší cenu, nebude to lehké, ale zvládnout se to dá. Přečtěte si několik důležitých doporučení, nezbytných pro úspěšný prodej, která se nevyplatí podcenit.

Home Staging

Čili příprava nemovitosti na prodej, je jedna z nejzákladnějších podmínek úspěšného prodeje. Na prohlídkách by měl být váš dům nebo byt čistý, uklizený, interiér vkusně uspořádaný. Jestli jsou zapotřebí malé kosmetické úpravy, udělejte je. Nově vymalované zdi působí taky zázračně, ideálně na bílo, působí čistě a zvětšuje prostor. Taky pomůže odosobnění nemovitosti, schovejte osobní věci, rodinné obrazy.

V ideálním případě můžete přípravu nemovitosti přenechat interiérovému návrháři. Nově a vkusně vypadající nemovitost najde svého kupce rychleji a prodá se za vyšší cenu. Tuto službu Home Staging vám mohu zprostředkovat.

 

Vizuální příprava inzerce

Nejčastějším důvodem proč potenciální kupci přeskočí kliknutí na inzerát, jsou nepřitažlivé fotky. Proto doporučuji využít služeb profesionálního fotografa. Mohu vám profesionální nafocení zajistit.

V inzerci byste měli mít minimálně 10 fotek interiéru (vyfocenou každou místnost), přehledný plánek místností, fotky s výhledem z oken a fotku nemovitosti zvenku. U popisu v inzerci je důležité na nic nezapomenout a důkladně popsat celý stav nemovitosti, slovy nešetřit. Pěkně připravená fotodokumentace s krásnými světlými fotkami a přitažlivým důkladným popisem potenciální kupce jistě zaujme.

 

Inzerce nemovitosti

Pokud svou nemovitost inzerujete jen na portálech, které vylučují přítomnost nabídek od realitních kanceláří, zaměřujete se na cílovou skupinu, která vám neumožní získat za nemovitost nejvyšší možnou částku. Jsou i kupující, kteří takovéto portále nenavštěvují, protože mají obavy kupovat nemovitost od přímého majitele bez realitní kanceláře.

Pro efektivní inzerci nemovitosti je důležité inzerovat na velkých a kvalitních serverech, inzerát kontrolovat a topovat (posouvat starší inzerát na přední pozice). Jestli chcete prodat nejvýhodněji, měli byste investovat peníze do topování na velkých realitních serverech.

 

Prohlídky nemovitosti

V této fázi prodeje možná zalitujete, že vše řešíte sami. Při zastoupení realitní kanceláří by za vás veškerou komunikaci a zdlouhavé organizování prohlídek řešil makléř. Zájemci vám budou volat v pracovní době i o víkendu a měli byste reagovat na každé volání. Řekněte po telefonu co nejvíce informací. Ušetříte si tak svůj čas zbytečnými prohlídkami. Vyhraďte si v týdnu několik volných míst na prohlídky. Nabídněte různé termíny, v některých dnech dopoledne, v jiných odpoledne nebo večer a nezapomeňte i na víkendy. Prohlídky začněte s ukázkou nejhezčích místností. V průběhu prohlídky zajistěte, aby bylo v každé místnosti dostatek světla. Při večerních prohlídkách všude rozsviťte.

Právní zastřešení prodeje

Podařilo se vám najít kupce? Super, prodej ale zdaleka nekončí. Po vyhledání kupce a slovním potvrzení podmínek prodeje následuje právní zastřešení a pojištění obchodu. Pro bezpečnost celé transakce je nezbytné zapojit třetí stranuuschovatele kupní ceny (advokáta nebo notáře), který připraví potřebné smlouvy a zajistí bezpečné uvolnění peněz.

K převodu vlastnického práva dochází zápisem do katastru nemovitostí, k převodu družstevního podílu dochází okamžikem doručení Dohody o převodu orgánu bytového družstva.

Běhání po úřadech

Jestli si prodej řešíte sami, nevyhnete se běháním po úřadech. Notář ani právník to za vás neudělá.

Budete si muset sami zajistit výpisy z listu vlastnictví, ověřovat podpisy, podat návrh na vklad s kolkem na katastr nemovitostí či doručit dohodu o převodu podílu na družstvo, pak s novým majitelem vyřešit přepsání energií, internetu či televize a samozřejmě se odstěhovat.

Vyhraďte si na úřady tedy dostatek času.

 

Ušetřete čas, nervy, peníze za úschovu, právníka, běhání po úřadech a správní poplatky .. a svěřte prodej realitní kanceláři, která za vás toto všechno zařídí za pevně stanovenou provizi.

ODHAD TRŽNÍ CENY BYTU ZDARMA

NEPRODÁVEJTE POD CENOU, ZJISTĚTE, KOLIK PRODEJEM BYTU ZÍSKÁTE 

7 KROKŮ PRO VÝHODNÝ A RYCHLÝ PRODEJ

PRODEJTE BYT VÝHODNĚ A V KRÁTKÉ DOBĚ

9 RAD PŘI PRODEJI DOMU ČI BYTU

RADY A TIPY, KTERÉ CHCETE VĚDĚT PŘED PRODEJEM

Příprava nemovitosti na prodej

Ještě před tím, než nabídnete svou nemovitost k prodeji, je důležité ji důkladně připravit a co nejvíce zvýšit její atraktivitu. Nemovitost by měla působit čistě a neosobně, aby umožnila zájemci vlastní představy o možném budoucím využití či zařízení. Při fotografování nemovitosti pro marketingové účely používám kvalitní širokoúhlý objektiv, nebo profesionálního fotografa.

Marketing nemovitosti

Důležitou součástí prodejního plánu je na míru sestavená inzerce nemovitosti. Kromě inzerce na předních realitních serverech mohu vypracovat také inzerci do tištěných magazínů, nebo rozhodit poutací letáky o prodeji nemovitosti v blízkém okolí. Součástí marketingu je i video-prezentace. Zároveň vás budu minimálně jednou týdně o průběhu prodeje informovat.

Prohlídky nemovitosti

Dopředu vyberu pouze vhodné zájemce o prohlídku nemovitosti na základě jejich kritérií a finančních možností. Tím šetřím váš čas i soukromí.

Rezervační smlouva (Dohoda o složení blokovacího depozita)

V případě, že se zájemce za dohodnutých podmínek rozhodne pro koupi vaší nemovitosti, uzavírá se ním rezervační smlouva (dohoda o složení blokovacího depozita). Na jejím základě zájemce o koupi skládá rezervační poplatek (blokovací depozitum). Nemovitost je tak pro zájemce o koupi rezervována a smluvní strany mají čas na přípravu Kupní smlouvy a případně na vyřízení financování. 

Kupní smlouva / Dohoda o převodu družstevního podílu v bytovém družstvu

Naše realitní kancelář pro vás připraví všechny potřebné smlouvy a zajistí úschovu finančních prostředků. Kupní smlouvu připravuje vždy právník. K převodu vlastnického práva dochází zápisem do Katastru nemovitostí, k převodu družstevního podílu dochází okamžikem doručení Dohody o převodu orgánu bytového družstva. Uschovateli se pak předloží potřebné dokumenty (originální výpis LV), na základě kterého je vám uvolněna kupní cena.

Ušetřete čas, nervy, peníze za úschovu, právníka, běhání po úřadech a správní poplatky .. a svěřte prodej realitní kanceláři, která za vás toto všechno zařídí za pevně stanovenou provizi.