Gustav Rötling - realitní makléř pro Prahu a Berounsko

Kdo jsem?

Prodejem nemovitostí posedlý realitní makléř s 15 letou praxí a autor e-booku „7 kroků pro výhodný a bezpečný prodej nemovitosti“.

Pomáhám svým klientům prodávat nemovitosti tak, aby prodali výhodně a bezpečně. Zpracovávám taky odhady nemovitostí online, které jsou pro majitelé zdarma.

Specializuji se na prodej a pronájem nemovitostí v Praze, Praze západ a v Berounsku. Svým klientům jsem pomohl úspěšně zrealizovat přes 200 realitních obchodů.

V současné době působím v realitní kanceláři Probe Reality.

 

 

Můj příběh

Po absolvování vysoké školy ČVUT jsem pracoval jako projektant vzduchotechnických jednotek.

Bohužel po roce jsem začal vnitřně cítit, že mne technická pozice nenaplňuje.

Byl to pro mě šok!

Totiž ve škole při studiu různých technických předmětů jsem se pořád učil novým věcem. Ovšem v praxi při opakujících se postupech mi projektování zevšednělo.  

A tak jsem se začal ohlížet po pracovní činnosti orientované více na práci s lidmi

Když mne v roce 2005 oslovil známí a majitel realitní kanceláře s nabídkou pozice realitního makléře, rozhodl jsem se to zkusit a jeho nabídku jsem přijal.

Začátky ale nebyly lehké. Jako inženýr jsem byl nastaven pracovat hlavně s čísly. Po večerech jsem proto začal studovat literaturu zaměřenou na psychologii vyjednávání či typologii osobností a objednal jsem si několik realitních e-kurzů (tehdy ještě jenom v angličtině).

Po třech měsících jsem měl první prodej bytu a postupně se mi začalo dařit. Nakonec se mi v prvním roce realitní činnosti podařilo zrealizovat 11 prodejů a 9 pronájmů a od roku 2005 jsem pomohl klientům úspěšně zrealizovat přes 200 obchodů. 

Již v začátcích jsem si ale uvědomil důležitou věc → vždy, když jsem se přihlásil na vzdělávací realitní e-kurz, nebo se jinak aktivně samovzdělával, tak mne realitní činnost více bavila a lidé to na mně poznali.

Proto v samovzdělávání neustále pokračuji, sleduji vývoj cen nemovitostí a hypoték, marketingové trendy, změny a doporučení v kupních a nájemních smlouvách atd., tak, abych klientům co nejlépe pomohl při prodeji a pronájmu jejich nemovitosti.