Gustav Rötling - realitní makléř pro Prahu a Berounsko

Kdo jsem?

Jmenuji se Gustav Rötling, jsem realitní makléř a činnosti realitního zprostředkování se věnuji již 16 rokem.

Bydlím v malebném městě Beroun, které se nachází v mírně vrchovité krajině jihozápadně od Prahy. Proto se specializuji na prodej a pronájem nemovitostí v Berounsku a v Praze.

Svým klientům jsem pomohl úspěšně zrealizovat přes 200 realitních obchodů. V současné době působím v berounské realitní kanceláři Probe Reality.

Pomáhám svým klientům prodávat nemovitosti tak, aby prodali výhodně a bezpečně. Zpracovávám taky odhady nemovitostí online, které jsou pro majitele zdarma.

 

 

Můj příběh

Vždy mne lákala představa studovat v Praze a když jsem se po střední škole rozhodoval, kam pokračovat na vysokou a nabídla se mi možnost jít na pražskou techniku ČVUT, neváhal jsem.

Po prvním roce na ČVUT jsem však zjistil, že mne tato škola nebaví, ale nechtěl jsem se vzdát studentského života v Praze. Proto jsem nakonec ČVUT s odřenýma ušima dokončil.

Problém byl ale v tom, že jsem studoval školu, která mne evidentně nebavila. Mí ČVUT spolužáci (a budoucí strojní inženýři) se o víkendech šťourali v motorech, nebo si sami uměli vyměnit hardware na počítači.

Já jsem při studiu na fakultě strojní ČVUT prodával výživové doplňky a navštěvoval semináře obchodních dovedností.

Po absolvování vysoké školy jsem sice působil v projekční kanceláři vzduchotechnických jednotek, ale věděl jsem, že tam dlouho nevydržím.

Po roce projekční činnosti jsem chtěl přestoupit na pozici obchodního zástupce vzduchotechnických jednotek, ovšem bylo mi řečeno, že tato pozice je zatím otevřena jen pro zkušené obchodníky s dlouholetou praxí.

Navíc, v té době měla moje čeština pořád silný slovenský přízvuk (pozn.: do mých 19 let jsem žil na Slovensku).

Záhy nato mne oslovil známí a majitel pražské realitní kanceláře s nabídkou pozice realitního makléře, kterému můj přízvuk nevadil. A tak jsem se rozhodl to zkusit a jeho nabídku jsem přijal. 

Hned v prvním měsíci jsem rezervoval prodej nemovitosti a v prvním roce realitní činnosti se mi podařilo zrealizovat 11 prodejů a 9 pronájmů. Od roku 2006 jsem svým klientům pomohl zrealizovat přes 200 realitních obchodů.

Začátky ale nebyly vůbec lehké. Musel jsem na sobě hodně pracovat, a to platí dodnes.

V realitách musíte rozumět právním i technickým věcem kolem nemovitostí a zároveň nesedíte celý den v kanceláři, pořád jste mezi lidmi. Proto mne práce realitního makléře baví.